Το 2012 η Νέλλη και ο Νίκος Αποστολόπουλος, πήραν την απόφαση να τυποποιήσουν το ελαιόλαδο που παράγουν για περισσότερα από δέκα χρόνια στην περιοχή της νοτιοδυτικής Μαγνησίας στη Θεσσαλία. Ελαιόλαδο, που παράγεται αποκλειστικά στους ιδιόκτητους ελαιώνες...
Πριν από δύο αιώνες, όταν η περιοχή που σήμερα ονομάζεται Αμαλιάπολη, - ή Νέα Μιτζέλα, όπως την ξέρουν οι κάτοικοι της - ήταν ακατοίκητη, υπήρχε σύμφωνα με έγγραφες αναφορές ένα χαρακτηριστικό...
Με τη τυποποίηση της εφετινής παραγωγής μας κάτω από το λογότυπο «Μονολιά» στοχεύουμε να προσφέρουμε στην εγχώρια αγορά αλλά και στο εξωτερικό, ένα εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο...
Sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit.